Yazıdaki cips kelimesini görünce hemen o ne oluyor böyle dediğinizi duyar gibiyim. Çocuklarınızı uzak tutmaya çalıştığınız sağlıksız bir yiyecek ile sağlıklı ve bir o kadar öğrenme gerçekleştirmek üzere bu yazıyı okumanızı isteriz. Öncelikle malzemelerimizi yazalım.

– Yuvarlak mısır cipsi

-Karton

-Tıraş köpüğü

-Yapışkanlı not kağıdı

-Kalem

Öncelikle yapışkanlı not kağıtlarına işlemler yazıyoruz. Eğer çocuklarımız henüz yeni tane kavramını veya sayı saymayı öğreniyorsa sadece rakam yazıyoruz. Bu yapışkanlı not kağıtlarını kartonun üst kısmına yapıştırıyoruz.

write-numbers

çocukları için matematik oyunları

Bir kaseye cipsleri koyuyoruz. Kutuya daire oluşturacak şekilde tıraş köpüğü sıkıyoruz. Tıraş köpüğünü ne çok fazla nede çok az sıkın ki cipsler yapışıp kalabilsin, düşmesin.

add-shaving-cream

çocuk oyunları

Çocuklarımızdan yapışkanlı not kağıdındaki sayıyı okumasını ve o sayı kadar cipsi sırayla biraz uzak bir mesafeden tıraş köpüklü alana doğru atmalarını istiyoruz. Eğer kağıtlara dört işlem yaptıysanız işlemin sonucu kadar cipsi atmaları gerektiğini söyleyin.

çocuk oyunları

Etkinliğimiz böyle dilerseniz birazcık cips yemelerine müsaade edebilirsiniz. Seçim sizin yok biz böylesine zararlı bir malzemeyi kullanmak yerine başka şeyler kullanalım derseniz çok küçük ağırlığı az olan pom pomları da kullanabilirsiniz.