Bu malzemelerin çocuklarınızın keşif, merak, eğlenme ve öğrenmeleri  için gerekli olabileceğine inanıyoruz. Nedense özel eğitim sınıfları deyince insanların aklına yalnızca beceri küpleri, legolar, flash kartlar, eşleme ve kavram materyalleri geliyor. Kesinlikle bu algının değişmesi gerekiyor kendi ellerimizle çocuklarımızı köreltiyoruz. Biz neden sınıflarımızda deneyler yapmayalım, heyecan veren ve ya dinlendiren oyuncaklarla oynamayalım, bir bitkinin büyümesini izlemeyelim, arkadaşlarımız veya öğretmenlerimizle çocuklarımız grup oyunları oynamasın? Üstelik neden özellikle özel eğitim sınıflarındaki çocuklarda ödül bulmak bizim için zorken ve insanların aklına sadece yiyecek ödülü geliyorken merak ve oynama isteği uyandıran oyuncaklar ve malzemelerden yararlanmayalım. Bir çok özel eğitim öğretmeni arkadaşımız bilir ki gözüne kestirdiği oyuncakla oynayabilmek için her türlü yolu deneyen öğrencilerimiz oluyor. Öyleyse doğru seçimler yaparak bu oyuncakları sadece eğlenmek ve öğrenmek için değil ödül olarak da kullanabiliriz.

Özel eğitim sınıflarına devlet tarafından alınan materyaller oldukça sınırlı. Öğretmen ve velilerin imkanları kullanılarak kısıtlı bir bütçeyle de olsa alınabilecek bir kaç materyal önerisinde bulunacağız. Bu materyalleri duyu marketler, kırtasiyeler ve daha uygun fiyatlara almak isterseniz de Çin alışveriş sitelerinden temin edebilirsiniz. Okul aile birliği fonundan karşılamayı biz denedik internet alış verişlerini faturalandırıp kayıt defterlerine geçmek biraz sıkıntılı olabiliyor. O nedenle kendi bütçenizi oluşturup internet alışverişi yapabilir faturalarınızı da sınıf içinde oluşturacağınız bir dosya sistemi ile okul idaresi ve velilerinize ya da size maddi yardım eden kişilere sunabilirsiniz. İşin zor kısmı bittiğine göre gelelim malzemelere.

Bu malzemeler çocuklarınızın keşif, merak, eğlenme ve öğrenme için gerekli olabileceğine inanıyoruz. Nedense özel eğitim sınıfları deyince insanların aklına yalnızca beceri küpleri, legolar, flash kartlar, eşleme ve kavram materyalleri geliyor. Kesinlikle bu algının değişmesi gerekiyor kendi ellerimizle çocuklarımızı köreltiyoruz. Biz neden sınıflarımızda deneyler yapmayalım, heyecan veren ve ya dinlendiren oyuncaklarla oynamayalım, bir bitkinin büyümesini izlemeyelim, arkadaşlarımız veya öğretmenlerimizle çocuklarımız grup oyunları oynamasın? Üstelik neden özellikle özel eğitim sınıflarındaki çocuklarda ödül bulmak bizim için zorken ve insanların aklına sadece yiyecek ödülü geliyorken merak ve oynama isteği uyandıran oyuncaklar ve malzemelerden yararlanmayalım. Bir çok özel eğitim öğretmeni arkadaşımız bilir ki gözüne kestirdiği oyuncakla oynayabilmek için her türlü yolu deneyen öğrencilerimiz oluyor. Öyleyse doğru seçimler yaparak bu oyuncakları sadece eğlenmek ve öğrenmek için değil ödül olarak da kullanabiliriz.

Malzemeleri özetleyecek olursak; mıknatıs setleri,kolay tutuşlu cımbız ve maşalar, kelebek veya top fırlatan ve el göz koordinasyonu gerektiren oyun seti, deney setleri,damlalıklar, büyüteçler,sayı sayma becerisi için ve ya örüntü oluşturmak için hazırlanmış setler, duyu terapide kullanılan oyuncaklar, grup oyunlarına uygun oyuncaklar. Umarız sizin için de bu malzemelere ulaşmak veya benzerleri ile sınıflarımızı donatmak kolay olur.

özel eğitim sınıfı materyalleri 815wrec960L._SL1500_özel eğitim sınıfı materyalleri 61ezkEPx9dL._SL1000_ 61PH-2gX86L._SL1000_ 71R0fDh-qTL._SL1500_ 81G+KXI7GtL._SL1500_ 81L1IlhYGyL._SL1500_ 615JxIG9bwL._SL1000_

özel eğitim sınıfı materyalleri 41j8p9FwIAL 51zroMZ1VgL 61k75T9kyuL._SL1408_ 81-fQdsyfzL._SL1500_ 81pJqpwIn0L._SL1500_ 81rxTnTzbnL._SL1500_ 614fJbp654L._SL1000_

özel eğitim sınıfı materyalleri 910JQj7v76L._SL1500_

özel eğitim sınıfı materyalleri 713YqOvI04L._SL1500_

 

özel eğitim sınıfı malzeme listesi 618b4hOgj7L._SL1000_ 715xofY5K+L._SL1000_

özel eğitim sınıfı materyalleri

 

71-QchnPgmL._SL1000_ 81kd1m2KRAL._SL1500_