Okullar açılmadan öğretmenler öğrencilerini kaynaştırmak adına oyunlar planlıyor ve çocuklar bu oyunları oynarken çok eğleniyor aynı zamanda arkadaşlarının isimlerin öğreniyor. Bu oyunun diğer kim yok oyunlarından farkı bir battaniye ile oynanması. Kim yok oyunu için o yaş grubu öğrencilerinin en büyüğünü saklayacak ölçüde bir battaniye yeterli.kim yok oyunu 3

Battaniyenin altına saklanacak öğrenciyi bulacak olan çocuk sınıfın bir köşesine geçip gözlerini kapatacak ve öğretmende battaniyenin altına bir çocuk saklayacak. Saklama işi bittiğinde köşedeki çocuk battaniyenin yanına gelecek. Öğretmen ve çocuklar hep bir ağızdan ”Kim yok ? ” diye sorduklarında öğrenci kaybolan arkadaşını bulmak için sorular sorabilir. Saçı ne renk gibi ?

kim eksik oyunu

 

Doğru tahmin yapılamaması halinde battaniyenin altına saklanan çocuğun matarası, montu gibi kişisel eşyaları da diğer çocuğa yardımcı olması için sunulabilir. Emin  olun battaniyenin altındaki çocuğun kahkahalarıyla başlayıp tüm sınıfa yayılan enerji arkadaşının adını doğru söyleyip bulan çocuğun mutluluğuna karışınca günün kalan kısmı daha güzel geçecek. Bu oyun çocuklara kendilerinin ve arkadaşlarının ne kadar paris sportifs sans vérification değerli olduğunu da hissettiriyor. Keyifli oyunlar.

kim yok oyunu 2