Anneler günü yaklaşırken hazırlayabileceğiniz şirin bir kutlama kartı önerisi sunuyoruz. Bu kartı hazırlamak hem çok kolay hem de el göz koordinasyonu gerektiren bir etkinlik olduğu için tercih edilebilir. Önce malzemelere bakalım.

anneler günü hediye kartı

İstediğiniz boyutlarda bir çiçek şablonu hazırlayın. Şablonu kalın dokulu fon kartonu veya resim kağıdını ortalayacak şekilde koyun ve koyu olmayan bir kurşun kalemle etrafından dolanarak çiçeği çizin.

anneler günü hediye kartı

Bir iğne yardımıyla eşit mesafelerde delikler açın. Çocukların kolayca ipi geçirebileceği kadar geniş olmasına dikkat edin.

anneler günü hediye çiçek kartı

İlk ip geçirme işlemini siz yapın ve ipe kağıdın arka yüzünde kalın bir düğüm atın. Çocuklarınıza iğneyi verin ve ip bitene kadar istedikleri deliklerden geçirerek çiçeği yapmaya başlasınlar.İp bittiğinde farklı renkteki bir ipliği iğneden geçirip çocuğa verin ve arkasına düğüm atmayı unutmayın.

anneler günü hediye kartı çiçek

10-diy-string-art-flower-cards

12-diy-string-art-flower-cards

Çiçek görüntüsü elde etmeye başladığınızda son düğümü atın ve elinize tutkalı alın. Çiçeğin ortasına çok az tutkal sürün ve pom pomu yapıştırın ve artık sevimli çiçeğiniz hazır.

anneler günü hediye çiçek kartı 7-diy-string-art-flower-cards 100-diy-string-art-flower-cards