Baharı karşılamayı biliyoruz elbette özellikle bahçe oyunları, gezileri doğayla iç içe olmak ve doğanın yeniden canlanışına tanık etmek çocuklarımızı güzel bir duygu. Her zaman bahçeye çıkamıyoruz ve sınıf içi/  ev içi etkinlikler yapmamız da gerekiyor. Biz de düşündük ki bir cam bahçesi yaparak sınıfa evimize baharı taşıyalım.  bu etkinlik için gerekli malzemelere siz karar verin biz sadece önerilerde bulunalım.

-hoş kokulu bahar çiçekleri, güller (eğer duyu çalışması da yapmak isterseniz canlı çiçek kullanmanızda fayda var. Temin edemez yapay çiçekler kullanmak zorunda kalırsanız bu yapay çiçeklere daha önceden bir kaç farklı kolonya parfüm kokusu sıkabilirsiniz.)

-şeffaf yapışkan kağıt (d-c fix)

-biraz ot

Malzemelerimiz bu kadar siz hayal gücünüz ve yaratıcılığınız ile çeşitlendirip daha da güzellerini yapabilirsiniz.

bahar etkinlikleri

Çocuklarımıza camımıza bir bahçe yapacağımızı anlatın. İstediği şekilde bahçesini tasarlayabileceğini anlatın hatta peyzaj mimarlığına soyunup güzel bir meslek oyunu bile yapabilirsiniz. Çiçekleri ve seçtiğiniz otları koklamasını isteyin. Her çiçeğin güzel kokmadığı gerçeğini de fark etmesini sağlayın.

ferah çiçek kokuları etkinliği

Ufak bir hatırlatma yapmak isterim yapışkan kağıdı seçerken yapışkanı kuvvetli olan bir marka tercih etmelisiniz ki çiçekleriniz düşmeden uzun süre kalabilsin. Bahçenizi tamamladıktan sonra keyifle bahçenizin güzelliğini izleyebilirsiniz.