Her gün size kucaklaşmanın tadını ve sevgimi verebilmenin yollarını arıyorum çünkü değer görmenin, gerçekten sevildiğini hissetmenin hepimizin hayatına kattığı mutluluğu biliyorum. Arkadaşlığınızı görmek, birlikte oynadığınıza, kıkır kıkır eğlendiğinize şahit olmak için fırsatlar yaratıyor çaba gösteriyorum.

Ağzınızdan duyamadığım kelimeleri sezgilerimle anlamak kalbimle işitmek ne demek biliyorum. Her gün yeni bir kelime öğretmek için emek verdiğim gibi dudaklarınızdan hiç dökülmeyen duygularınızı kalbimle işitmek için emek veriyorum. Ağrıyan organınız, kırılmış kalbiniz, paylaşmak için farklı yollar bulduğunuz mutluluğunuz, beklentileriniz ve istekleriniz bunları en iyi işiten ve karşılık veren olmak istiyorum.

Kendimi yetersiz hissettiğimde, size yetemediğimi anladığımda pes etmek yerine tekrar tekrar deniyorum yeni yeni yollar bulmayı umuyorum. En çok da umutsuzluğa kapıldığımda, yorgun düşüp o gün size ilgimi enerjimi az verebildiğim zamanlarda başımı yastığa rahat koyamıyorum ve mümkün olabilecekse telafisini düşünüyorum eğer mümkün değilse vicdanımı sorgulayıp en çok kendimden özür diliyorum. İnsanın vicdanının en zor sorulara en doğru yanıtı verdiğini biliyorum. Tam da bu nedenle yalnızca kendimi değil ailelerinizi, çevrenizi kendilerini sorgulamaları ve en doğru cevabı bulmaları için teşvik ediyorum.

Zaman hızla ilerliyorken kimlerinin savaşmak kimilerinin engelleri aşmak diye adlandırdığı bu hayatın en önemli noktasının kaliteli ve mutlu bir yaşam sürmeniz olduğunu unutmamaya gayret ediyorum. Bir şeyler öğrenmeniz, denemeniz ve bağımsızlaşmanız için sizi çok zorlayıp yıprattığımda kendime kızıyorum zorlamadan, yıpratmadan nasıl yapabilirimi arıyorum. Bilmeden kırdığım küçüçük kalbiniz, incittiğim duygularınız için içtenlikle özür diliyorum.

Enerjinizi doğru yönlendirmek için yine enerjinizden ilham alıyorum. Farklılıklarınıza saygı duymayı öğrendiğim gibi öğrenmeleri için ulaşabildiğim kadar insana sesleniyorum. Haklarınızı gasp eden insanların karşısında haklarınızı korurken dimdik durduğum gibi acaba endişesi taşıdığım yine de yararınıza olacağını düşündüğüm konular karşısında eğilip sabırla sonuçları bekliyorum. Daha çok eğitim daha çok oyun daha çok sosyalleşme için kapılar aralıyorum, yeniliklere açık olmanız, cesur olmanız adına daima yanınızda olduğumu hissettirmeye çalışıyorum.

Sevgiye ve oyuna daha çok ihtiyacınız olduğunda öğrenmeniz gereken şeylerin kaygısını taşıyıp bunlara daha az vakit ayırdığım zamanlar için af diliyorum.Kucaklaşmayı, beraber eğlenmeyi,en iyi oyun arkadaşınız omayı, sizinle birlikte her gün yeni şeyler keşfedip öğrenmeyi çok ama çok seviyorum. İyi ki varsınız çocuklar iyi ki her birinizin öğretmeni olmuş sizinle tanışma fırsatı bulmuşum. Öğretmeniniz olduğum öğretenim olduğunuz için çok mutluyum.