Gösteriliyor: 3 Sonuçlar
Otizm

Otizmi Görmezden Gelme Gör!

Yine geldi Nisan ayı sahi sizin için bir anlamı var mı? Bizim her ayımız Nisan siz bazı şeyleri fark edip henüz harekete geçmediğiniz için. Ben her günümü çocuğumun farklılıklarını, ailemin, içinde yaşadığım ülkenin ve hatta dünyanın otizme olan tutumlarını keşfederek geçiriyorum. Sonra dönüp kendime soruyorum bu kadar farkında iken ben ne değişti çocuğumun hayatında? Bireysel …

Otizm

2 Nisan Otizm Farkındalık Gününde Neyi Fark Etmelisin?

2 Nisan otizm farkındalık gününde neyi farketmelisin? Öncelik erken tanıya verilmiştir. Otizmin özelliklerini bilir ve etafındaki çocukları gözlemlersen küçük yaşlardaki otizmli olan bir çocuğu fark edip onu ve ailesini yönlendirebilir, eğitimine erken başlamasını sağlayıp hayatını değiştirebilirsin. Eğer otizmin ne olduğuna dair fikrin yoksa oyuncakları amaç dışı kullanan, dönen şeylere ilgi duyan, gecikmiş konuşması olan bir …

Genel Otizm

Sevgili Ebeveyn Bu Mektup Hepimiz İçin

Merhaba, Ben çocuğunuzun sınıfında veya okulunda eğitim gören otizmli bir çocuğun ebeveyniyim. Otizm kelimesi sizin için yabancı veya ürkütücü bir kelime mi? Otizm doğuştan gelen ve yaşamın ilk yıllarında fark edilebilen nörogelişimsel bir farklılıktır. Otizm çocuğumun bir parçasıdır onun her şeyi değildir. Çocuğum bir tanıdan veya bir etiketten çok daha fazlasıdır. Onun farklılıklarını ve tuhaflıklarını …