kafasına edeni bulmaya çalışan köstebeğin hikayesi

Böyle başlıyor Kafasına Edeni Bulmaya Çalışan Küçük Köstebeğin Hikayesi. Kitabın yazarı Werner Holzwarth tabuları aşarak cesurca, tartışmaların ortasındaki bir konuyu yani ”KAKA’yı ”  yazmış. Bu kitap her ne kadar bazı çevreler tarafından çocuklara intikam alma ve kin gütme duygularını aşıladığı gerekçesiyle aşırı eleştirilse de kitabın araştırmacı olmayı öğretmesi ve çocukların kakaya olan bakış açılarını değiştirmesi açısından da oldukça geniş bir okuyucu kitlesine sahip.

Peki biz hangi taraftayız? Şöyle ki özellikle kaka tutma, kabızlık problemi yaşayan veya daha farklı tuvalet problemi olan çocuklar için kitap muhteşem bir kaynak. Otizmden etkilenmiş çocukların da kabızlık ve diğer sorunlarını düşünürsek bu kitabın okuyucularının da belirttiği gibi tuvalete daha kolay çıkmaya başlayan çocuklardan biri olmak fikri fena değil. Denemekten bir şey kaybedeceğinizi düşünmüyorum. Üstelik her insanın içinde birazcık intikam alma duygusu vardır ve kitapta bu çok mizahi ve çocuksu bir dil ile anlatmış. Ayrıca köstebeğin araştırma hevesi onun pek çok şeyi öğrenmesini sağlıyor .

kafasına edeni bulmaya çalışan köstebeğin hikayesi

Öncelikle kafasına düşen şeyin kaka olduğunu tescilledikten sonra gördüğü tüm hayvanlara sen mi yaptın diye soruyor . Müthiş bir dedektif ve tüm hayvanlar kendilerinin yapmadığını kanıtlamak için kakalarını yaparak köstebeğe gösteriyor. Eğlenceyi kaçırmayın ve okuyun deriz.çocuklarda kabızlık

Bu kitabı okuduktan hemen sonra çocuklarınız eğlenceli hikayeyi dinlemek için tekrar tekrar okumanızı talep edecektir.Henüz kakanın iğrenç ve kirli olup olmadığına karar verememiş bir çocuk için kitap yol gösterici. Üstelik size defalarca ” Kaka pis midir?” gibi sorular soracak ve siz de bu anal dönem takıntısına son vereceksiniz.  ”Kaka biraz kötü kokar ve köstebek gibi kakayı başımızda saklamak pek doğru bir fikir değil gibi. Peki sen ne düşünüyorsun? deyip çocuğumuzun bu kitapla ”Kaka yapmak eğlencelidir” fikrine hakim olmasını sağlayabiliriz.

IMG_20160509_191229

Yani kitaptan korkmanıza gerek yok. Dediğimiz gibi özellikle kabızlık problemi yaşayan ailelerin olumlu düşünceleri ve kitabın gerçekten eğlenceli ve komik oluşu bizi bu kitabı önermeye yöneltti.

IMG_20160509_191239

Çocuklarınızın bir zaman sonra sokakta, parkta gezerken sizi çekiştirip ” Bu güvercin kakası değil mi anne? ” veya ” Buralarda inekler olmalı?” diyen heyecanlı seslerini duyabilirsiniz. Keyifli okumalar.

IMG_20160509_191321